4 KRÁTKÉ TIPY
PRO DLOUHOU ŽIVOTNOST BATERIE

Plný výkon po delší dobu a žádné problémy se startováním!
Díky těmto tipům dostanete ze své baterie ještě více výkonu.

 1. Činné a mobilní

Nečinné baterie se vybíjejí  a při tom se na olověných deskách usazuje síran olovnatý a brání toku proudu.
Klesá kapacita baterie a zhoršují se vlastnosti při studeném startu! Nabíječka s funkcí udržování napětí a udržuje baterii aktivní a zamezuje sulfataci.

2. Záležitost čistoty

Udržujte povrch baterie čistý a suchý s použitím antistatického hadříku, neboť použití antistatického hadříku minimalizuje riziko vzniku elektrostatického výboje.
Následkem vlhkosti v motorovém prostoru se vytvářejí bludné proudy spotřebovávající energii. Dále nepoužívejte takzvané zušlechťovací prostředky.

3. V zimě bezpečně

V chladném prostředí se startovací výkon baterie snižuje.
Aby byl nadále zaručen dobrý startovací výkon, zapínejte další spotřebiče jako ventilátor, topení atd. až poté, co již motor běží, a opět je vypínejte dříve, než vypnete motor.

4. Extra nabití

Při krátkých jízdách, provozu s možností zastavení a rozjezdu, letních vedrech nebo extrémních teplotách pod bodem mrazu, dalších spotřebičích elektrické energie a mnoha jízdách v úsporném režimu potřebuje váš vůz často více energie, než dokáže alternátor vyrobit a dobít.
Baterie se při tom nepřetržitě vybíjí. Dopřejte své baterii extra porci energie prostřednictvím dobití nabíječkou – toto se doporučuje provést zejména před nástupem prvních chladných dnů se zimním počasím.

Velký výběr baterií
skladem

Rádi Vám poradíme
s výběrem nové baterie

Přivezte svou starou autobaterii
my ji vykoupíme a zrecyklujeme.

Nabízíme akumulátory všeho druhu nejen do automobilů, ale také do motocyklů, TIR a zemědělských strojů.
Najdete u nás i staniční baterie s vysokou výdrží.